herne notebooky do 1000 eur

Herné notebooky do 1000 eur

„Battles come and go, I am eternal “ – ‘League of Legends’

Ak chcete najlepší herný notebook za prijateľnú cenu, potom je vašou voľbou notebook do 1000 Eur. V tejto kategórii môžete očakávať výkonný procesor ako Intel Core i7-10750H, pamäť RAM o minimálnej veľkosti 16 GB a grafický procesor ako NVIDIA GeForce RTX 2060 pre ohromujúcu grafiku. Súčasťou vybavenia bude super rýchly SSD disk a obrazovka, na ktorej budú vaše hry bežať plynulo pri minimálnej snímkovej frekvencii 60fps.

Strávili sme hodiny skúmaním a analýzou každého odporúčaného notebooku do 1000 Eur. Pri kúpe špičkového herného notebooku existuje jedna vec, ktorá bude mať veľký vplyv na váš herný výkon. Existujú však aj viaceré veci, vďaka ktorým bude váš herný zážitok oveľa lepší. Začnime teda s vecou, ktorá bude mať zásadný vplyv na váš herný výkon.

Herný notebook Acer Nitro 5 Obsidian Black

notebook acer nitro 5 obsidian black

Herný Notebook MSI GF63 Thin​

MSI gf63 herny pocitac

Herný notebook do 1000 Eur vás može aj milo prekvapiť

V tejto cenovej kategórii by ste mali dostať grafickú kartu Nvidia GeForce RTX 2060 alebo o niečo vyššiu radu. Nvidia Geforce RTX 2060 je silný grafický procesor, ktorý zvládne väčšinu hier s vysokými snímkovými frekvenciami pri vysokých alebo ultra vysokých grafickych nastaveniach. V niektorých zriedkavých prípadoch môžete získať herný notebook s Nvidia GeForce 2070 za menej ako 1000 Eur. V tomto prípade budete musieť obetovať výkon niekde v inej časti notebooku. Existuje tiež veľa herných notebookov s GPU slabším ako Nvidia Geforce GTX 2060, príkladom je Nvidia Geforce 1060. Ignorujte tieto ponuky, pretože môžete získať oveľa lepší herný výkon za rovnaké peniaze.Určite je dobré sa zamerať na RAM s minimálnou veľkosťou 16 GB. Väčšina nových hier dnes beží pri 8 GB RAM a vôbec nie je odveci mať stroj, s ktorým spustíte veľa aplikácií a webových kariet naraz. Treba brať na vedomie, že RAM je jednou z mála komponent, ktorá sa dá jednoducho vymeniť alebo doplniť v notebookoch. 

  1. generácia Intel Core i7 10750H je najbežnejším používaným procesorom v herných notebookoch do 1000 Eur. Alternatívou k procesoru Intel Core i7 je procesor AMD Ryzen 7. Pokiaľ ide o celkový výkon, procesory Ryzen sú často rovnako silné alebo ešte výkonnejšie ako najnovšie procesory od Intel.

SSD disky (Solid-state drive) sú modernou alternatívou k štandardným plotnovým diskom. Medzi ich hlavné výhody patrí vyššia rýchlosť, nízka spotreba a zvýšená odolnosť voči mechanickým vplyvom. Dnes sa presadzuje SSD disk ako hlavná systémová jednotka a to vďaka jeho schopnosti zásadne ovplyvniť svižnosť aplikácií a operačného systému v pozitívnom slova zmysle.

Bežný pevný disk (HDD) je stále štandardom v herných notebookoch do 1000 Eur, ak si chcete uložiť veľa súborov. Preto výrobcovia zvyčajne kombinujú rýchle disky SSD pre programy, ktoré chcete rýchlo načítať a HDD na ukladanie súborov.

 

Herný notebook Lenovo ThinkPad E15

herny stroj lenovo thinkpad e15

Herný Notebook Acer Aspire 7 Charcoal

herny acer

perfektný výkon za nízku cenu

Častým problémom pri herných notebookoch je prehriatie. Niet pochýb, že sa zahreje vďaka výkonnému hardvéru, ktorý je stiesnený v malom šasi notebooku. Ak vám neprekáža dodatočný hluk, môžete tento problém ľahko vyriešiť za smiešnych 20 Eur a zakúpiť si externý ventilátor notebooku. Ďalšou možnosťou je chladiaca podložka pre notebook, ktorá je skvelým riešením na prehrievanie notebookov v spodnej časti.

Takmer všetky herné notebooky majú náhradnú batériu. Pripravte sa na kompromis medzi nižšou výdržou batérie a lepším herným výkonom. Ak teda túžite po výkonnom hernom notebooku, neočakávajte, že budete najnovšie hry hrať na batériu dlhšie. Štandardná výdrž batérie v hernom notebooku je iba niekoľko hodín hrania, kým ju budete musieť znova nabiť.

Herný notebook Lenovo Legion 5

notebook lenovo legion 5 na hranie

Herný notebook HP Pavilion Gaming 15

herny HP pavilion 15

Široký výber lacných herných notebookov

Je viac možností na výber z obrazoviek pre herné notebooky do 1000 Eur. Štandardom je obrazovka s rozlíšením 1080 x 1920 (Full HD). V niektorých prípadoch môžete získať displej s 4K rozlíšením (3840 x 2160). Pokiaľ sa okrem hrania venujete aj grafickým úpravám v oblasti produktivity, obrazovka s rozlíšením 4K by mohla stáť za to. Avšak pre väčšinu hráčov 4K nie je najväčším lákadlom. Faktom je, že na hranie hier v rozlíšení 4K budete potrebovať aj lepší grafický procesor, ktorý často nie je na výber pri herných notebookoch do 1000 Eur. Koniec koncov, ultravysoké rozlíšenie 4K sa prejaví len na obrazovkách väčších rozmerov.

Ďalším faktorom, ktorý je potrebné vziať do úvahy, je obnovovacia frekvencia obrazovky. Väčšina obrazoviek notebookov do 1000 Eur má obnovovaciu frekvenciu 60 Hz. Ak však chcete hrať hry pri viac ako 60fps, zvážte obrazovku s obnovovacou frekvenciou 120 Hz alebo 144 Hz. Toto sa obzvlášť zíde pri hraní časovo náročných hier s čo najplynulejším herným zážitkom.Niektoré herné notebooky za 1000 Eur sú pripravené na VR. S herným notebookom pripraveným na VR môžete na hranie hier vo virtuálnej realite používať zariadenie ako je Oculus Rift alebo HTC Vive. Na spustenie VR budete potrebovať minimálne Nvidia 1060 GPU, procesor i5 alebo lepší a minimálne 8 GB RAM.

Prenosný herný notebook je nevyhnutnosťou, ak si ho chcete vziať so sebou. Vyberte si ľahký a odolný herný notebook, ktorý si môžete vziať so sebou a nemusíte sa báť, že sa opotrebuje alebo zničí.

 

Mnoho herných notebookov do 1000 Eur ponúka pôsobivé podsvietené klávesnice s rýchlou odozvou stlačenia a správnym rozstupom jednotlivých kláves. Písanie na hernom notebooku v tejto hodnote je často príjemným zážitkom. Touchpady sú tiež zvyčajne vynikajúce, ale ako hráč budete aj tak s najväčšou pravdepodobnosťou používať externú myš a headset.Herný notebook Asus TUF Gaming F17

herny notebook asus tuf gaming F17

Herný notebook Lenovo IdeaPad Creator 5

notebook lenovo ideapad creator 5

Zhodnotenie

4/5

Pokiaľ stále čítate tento text a dostali ste sa až sem, je treba urobiť iba jednu vec. Vyberte si váš obľúbený herný notebook do 1000 Eur a kliknite na odkazy https://alza.sk alebo https://amazon.de, kde sme pre vás našli najvýhodnejšie ponuky v rámci danej recenzie. Pripojený je taktiež odkaz na https://heureka.sk. Ak sa rozhodnete kúpiť daný notebook, v prvom rade budeme radi, že sme vám pomohli pri výbere. A v druhom rade dostaneme malú províziu, ktorá pomôže tejto stránke ďalej rásť a poskytovať informácie o najlepších ponukách herných notebookov.

Bez ohľadu na to, aký notebook si zo zoznamu vyberiete, budete radi, že ste práve dostali jeden z najlepších herných notebookov do 1000 Eur.